Keşan Kent Konseyi
Çalışma Saatleri : 08-30 ~ 17:30 - Cumartesi vePazar Hariç
0284 714 35 80

Sazlıdere FSRU Limanı Bilgilendirme Toplantısı

Keşan Kent Konseyi Sazlıdere Limanı ile ilgili olarak 19 Temmuz 2018 Perşembe günü yapılacak ÇED Toplantısı öncesi 17 Temmuz 2018 Salı günü bir toplantı düzenleyerek vatandaşları bilgilendirdi.

Saat 14.00’te Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen toplantıya ; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Akta, 24.Dönemm Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz,  STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile Türkiye Barolar Birliği Çevreve Kent Hukuku Komisyonu ve Ergene Platformu ve Trakya Platformu Üyesi Avukat Bülent Kaçar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül bir  konuşma yaparak Sazlıdere’ye yapılacak bu Liman Projesi ile Saros Körfezi’nin bitirileceğini belirterek, tüm çevrecileri 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 14.00’te Sazlıdere Köyü’nde gerçekleştirilecek ÇED Toplantısı’na davet etti.

Toplantıda Kaçar tarafından proje hakkında bilgiler verildi ve 19 Temmuz’da gerçekleştirilecek ÇED toplantısı hakkında nasıl bir yol izleneceği belirtilerek, 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 14.00’te Sazlıdere Köyü’nde gerçekleştirilecek ÇED toplantısına tüm doğaseverler ve vatandaşlar davet edildi.

Kaçar’ın sunumunun ardından vatandaşlar da konuyla ilgili görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

Toplantıda ayrıca ÇED toplantısı ile ilgili ve bundan sonraki çevre olaylarına karşı duyarlı olmak ve harekete geçmek üzere bir Keşan Kent Konseyi Çevre Ekoloji Grubu oluşturuldu.

Bu gruba şu kişiler seçildi.

1-Kerem Harmanlı (Kişisel)

2- Öğmen Öztürk (Gökçetepe Turizm Kooperatifi Başkanı)

3- Hakan Eşme (DOÇEK Başkanı)

4- Uğur Özdağlı (Edirne Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi)

5- Erdoğan Demir (Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı)

6- Özcan Yıldız (Sazlıdere Güzelleştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi)

7- Vedat Bulut (Eğitim-Sen)

8- Erhan Engin ( Makine Mühendisleri Odası 

9- Gizem Engin

10- Fatih Kayhan (Keşan TEMA)

Bir yorum bırakın