Keşan Kent Konseyi
Çalışma Saatleri : 08-30 ~ 17:30 - Cumartesi vePazar Hariç
0284 714 35 80

Adliye önündeki açıklama…

Edirne Adliye önü

BOTAŞ tarafından Saros Körfezi’ne yapılmak istenen FSRU Limanına karşı 2. ÇED iptal kararının duruşması gerçekleşti. Duruşma öncesi Saros gönüllüleri, Edirne Adliyesi önünde açıklama yaptı.

Edirne Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, FSRU Limanına karşı 1. ÇED raporunun iptalini kazandıklarını, 2. ÇED raporunu da iptal ettireceklerini söyledi. Karagöz, “Davamızı en başından beri ısrarla takip ediyoruz ve bu mücadelemiz kazanımla sonuçlanacak” dedi.

Açıklamaya yurttaşların yanı sıra CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da katıldı.

“SAROS’U KATLETMEK İSTİYORLAR”

Kitle adına açıklama yapan Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, “Ülkemizin alev topuna döndüğü, bir yandan yangın bir yandan sellerle bütün güzelliklerimizi yok olduğu günlerde Saros gibi bir güzelliğin yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Birinci ÇED olumlu raporunu iptal ettirdik. Bugün ikici ÇED olumlu raporunu görüşüyorlar. Biz adalete güveniyoruz. İkinci ÇED raporu masa başında düzenlenmiş sahte bir rapordur. Kopyala yapıştır raporudur. Masa başında hazırlanan bir raporla Saros’u katletmek istiyorlar. Yargının ve bilim insanların da buna ‘hayır’ diyeceğine güvenimiz tamdır. Birinci ÇED’i iptal eden mahmemeye güveniyor ve inanıyoruz. Saros’u kurtarmak istiyoruz. Yeryüzü cenneti Saros’a sahip çıkıyoruz” dedi.

“KATAR’IN FİNANSMANI İÇİN DOĞA KATLEDİLİYOR”

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da “Katar’ın finansmanını kullanmak için doğa katledildi. BOTAŞ kullanıldı. Bölge halkı birleşerek tepkisini gösterdi. Eylemlerini de dikkatli bir şekilde sürdürüyorlar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın buna ‘dur’ demesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Keşanlı ve Gelibolulu bisikletli Saros Gönüllüleri de “Saros’uma dokunma” demek için Saros’dan Edirne İdare Mahkemesine kadar pedal çevirdi.

Duruşmanın sonucunun, önümüzdeki günlerde netleşeceği bildirildi.,

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu

Edirne’ye mahkemeye gitmek için toplanan grup

Haber:Evrensel Gazetesi Sinan Danacı Edirne

 

Bir yorum bırakın