Keşan Kent Konseyi
Çalışma Saatleri : 08-30 ~ 17:30 - Cumartesi vePazar Hariç
0284 714 35 80

TRAKYA KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ GENEL KURULUNU YAPTI

TRAKYA KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ GENEL KURULUNU YAPTI

2011 yılında oluşturulan Trakya Kent Konseyleri Birliği olağan genel kurulunu Tekirdağ Süleymanpaşa Kent Konseyi’nde yaptı.

Mevzuat gereği her kent konseyinin en fazla 3 delege ile katıldığı seçimli genel kurula 14 Kent Konseyi 33 delege ile katıldı. Toplantıyı Süleymanpaşa Kent Konseyi Genel Sekreteri Selda Kara açtı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında 2015 yılı Ocak ayından beri Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanlığını yürüten Ufuk Bekir Ersöz yapılan çalışmaları anlattı. Ersöz; kurumsallaşma anlamında düzenli çalışıldığını ve yapılan toplantılarda uzman görüşleri alınarak üyelerin bilgilendirildiğini söyledi. Trakya Platformu ile de sıkı işbirliği yapıldığını belirten Ersöz, Trakya’nın bir bütün olarak korunmasında kent konseylerinin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Oluşturulan divan kuruluna Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz, Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük ve Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Erol Özkan seçildi.

Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkan ve Yürütme Kurulu seçimleri yapıldı. Başkanlığa Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçükseçildi.

7 kişiden oluşan Yürütme Kurulu üyeliğine ise; Kırklareli KK Başkanı Seyfi Meriç, Keşan KK başkanı Necmettin Baygül, Uzunköprü KK Başkanı Mehmet Akbal, Çerkezköy KK Başkanı Funda Yıldız Serfiçe, Çorlu KK Başkanı İlhan Kurt, Lüleburgaz KK Başkanı Aysel Balkan Tan ve Silivri KK Başkanı Oğuz Özyaral seçildi.

Yılda iki kez yapılması mevzuat gereği olan Trakya Kent Konseyleri Birliği’nde sonbahar toplantısının Lüleburgaz’da yapılması ilke olarak belirlendi. Trakya sorunlarının Marmara ile de kesişmesi nedeniyle Marmara Kent Konseyleri Birliği oluşturulması,  Trakya’nın çevre ve kent sorunlarının ağırlıklı olduğu ve bu nedenle her kent konseyinde çevre ve kent meclisi oluşturması, Trakya’da kent konseyi kurulmayan ilçe kalmaması gibi önerilerin dilek ve temenniler olarak söylenmesinden sonra toplantı sona erdi.11.07.2017

Bir yorum bırakın