Keşan Kent Konseyi
Çalışma Saatleri : 08-30 ~ 17:30 - Cumartesi vePazar Hariç
0284 714 35 80

Keşan Kent Konseyi İlk Genel Kurulu

Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül:    

Sorumluluğu yüksek bir görevegeldiğimizin bilincindeyiz

 

  • Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun görev dağılımı konusunda açıklama yapan Necmettin Baygül, “Kaymakamlık, Belediye, STK ve siyasi parti temsilcileriyle müşterek çalışacağız. Çünkü bu kurumlar olmazsa olmazlardır.” dedi.
  • Baygül, genel kuruldaki Yürütme Kurulu seçimi sırasında bazı kişilerin tepki göstermesi konusunda da şunları söyledi: “Hiçbir kesimi ayırma gibi lüksümüz yok. Adı üstünde Kent Konseyi. Öyle bir düşüncemiz asla olmaz.”

 

24 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında göreve gelen, Kent Konseyi Yürütme Kurulu görev dağılımını yaptı.

Genel kurulda Kent Konseyi Başkanlığı’na seçilen Necmettin Baygül, dün yaptığı basın toplantısında, Yürütme Kurulu’nun görev dağılımı konusunda bilgi verdi.

Açıklamasına, genel kurula katılan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile Başkan yardımcıları Cengizhan Aktan ve Salim Şevik’e teşekkür ederek başlayan Baygül, “Görev dağılımında Başkan yardımcılığına Hasan Karagöz, saymanlığa Eyyup Kavazlar, yazmanlığa da Bülent Gezer seçilmişlerdir. Genel sekreterliğe de Keşan Belediye Başkanı tarafından önerilecek 3 isimden biri önümüzdeki Perşembe günü yapılacak Yönetim Kurulu toplantısında seçilecektir. Böylelikle süreç tamamlanmış olacaktır. Genel kurula katılan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

SORUMLULUĞU YÜKSEK BİR GÖREVE GELDİĞİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ

“Ne kadar sorumluluğu yüksek bir göreve geldiğimizin bilincindeyiz.” diyerek sözlerini sürdüren Necmettin Baygül, Kent Konseyi’ndeki önceki sürecin geçmişte kaldığını ve bugünden itibaren yeni süreçte yeni bir vizyon ortaya koyarak çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Baygül, “Keşan’da ileriki günlerde fasıllara açacağız. Öncelikleri tespit edip o konularda suratlı bir şekilde çalışmayı başlatıp, sonuç almanın gayret ve çabası içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

KAYMAKAMLIK, BELEDİYE, STK VE SİYASİ PARTİLERLE MÜŞTEREK ÇALIŞACAĞIZ

Yeni yönetimin planlanan çalışması var mı sorusuna Necmettin Baygül şöyle yanıtladı: “Engelliler, gençlik, kadın kolları gibi fasıllar açıp buralardan aldığımız bilgileri değerlendirip Keşan’ın önceliklerini belirleyeceğiz. Kaymakamlık, Belediye, STK (Sivil toplum kuruluşu) ve siyasi parti temsilcileriyle müşterek çalışacağız. Çünkü bu kurumlar olmazsa olmazlardır.”

HİÇBİR KESİMİ AYIRMA GİBİ LÜKSÜMÜZ YOK

Genel kurul toplantısındaki Yürütme Kurulu seçiminde bazı kişilerin Roman kesiminden temsilci bulunmaması yönünde tepki göstermesi konusuna da değinen Baygül, “Hiçbir kesimi ayırma gibi lüksümüz yok. Adı üstünde Kent Konseyi. Öyle bir düşüncemiz asla olmaz. Bu tür düşünceler sahibini bağlar. Ortaya koyacağımız çalışmalar bunu kesinlikle gösterecektir. Keşan’da kurulu tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerle müşterek çalışacağız. Kesinlikle bir ayrımcılık gibi konu asla olmaz.” dedi.

Kent Konseyi’nin bürosu olmadığını dile getiren Necmettin Baygül, Başkan Mehmet Özcan’ın Kent Konseyi’ne, Keşan Belediyesi’nin pazar yeri kompleksinde bir yer verileceğini kaydetti.

 


Bir yorum bırakın