Keşan Kent Konseyi
Çalışma Saatleri : 08-30 ~ 17:30 - Cumartesi vePazar Hariç
0284 714 35 80

Kent Meydanı Projesi

KENT MEYDANI PROJESİ

Keşan Belediye Başkanlığınca yapımı planlanan ve çizimleri yaptırılıp reklam panolarında Keşan halkının görüş, öneri ve onayına sunulan “Kent Meydanı“ projeleri hakkında yapılan çalışma ve girişimi anlamlı buluyoruz ve Keşan Belediye Başkanlığına teşekkür ediyoruz.

Ancak, reklam panolarına asılmış projeler 3 boyutlu fotoğraftan ibarettir. Bu projelerden, Keşan halkının beğenisi sonrasında uygulamaya sokulacak olan proje Keşan’ın 50 – 100 yıllık geleceğini ilgilendiriyor. Bu anlamda gerek teknik gerek kullanım anlamında tüm beklentileri karşılayacak özellikleri taşıyor mu sorusunu gündeme çıkarmıştır.

Bu nedenden dolayı, Keşan Kent Konseyi olarak “Kent Meydanı“  projelerini gündemimize aldık ve Keşan komu oyunun tartışmasına açıyoruz. Bu konuda görüşü, önerisi ve sözü olanlara kürsü oluşturuyor ve toplantı düzenliyoruz.

Konunun daha iyi anlaşılması ve bilinçli bir şekilde tartışılması için Keşan Belediye Başkanlığına düzenleyeceğimiz toplantıda her üç projenin teknik ve kullanım yönleriyle sunumlarının yapılmasının sağlanması için konuya hakim kişilerin görevlendirmesi talebimizi resmi olarak iletip ,resmi görüşmeleri yapacağız. Aynı zamanda konu ile ilgili mesleki kuruluşları ziyaret edip. Görüş alışverişinde bulunacağız. Bu süreç tamamlandıktan sonra Kent Konseyi olarak toplantı tarihini, yerini ve saatini duyuracağız.

Keşan’ın sakini değil, sahibi olma zamanıdır. Bu konuda söyleyecek sözü olanları duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Ayrıca eski itfaiye bahçesinde ulaştırma hizmetlerinin 2. katında Kent Konseyi büromuz mesai günleri içinde tam gün açıktır. Kent Konseyi bünyesinde oluşturulmuş olan Kadın, Engelli, Gençlik, Çocuk ve Mahalle meclislerine üye kayıtlarımız devam etmektedir. Üye bilgi formu büromuzdan temin edilebileceği gibi Keşan Kent Konseyi web sitemizde mevcuttur.

Keşan ile ilgili her konuda söz ve karar süreçlerinde yer almak isteyenleri meclislere üye olmaya davet ediyoruz.

 

KEŞAN KENT KONSEYİNİN, KENT MEYDAN PROJELERİ İÇİN DÜZENLENMİŞ OLDUĞU TOPLANTISINDA, KATILAN VATANDAŞLARIN ORTAK GÖRÜŞ VE ÖNERİSİ İLE OLUŞTURULAN BİR RAPORDUR

 

KEŞAN KENT KONSEYİNİN
Keşan Kent Meydanı Projeleri Hakkında Görüş ve Önerileri İçerir Rapordur

Keşan Kent Konseyi olarak Keşan Belediye Başkanlığınca çizdirilip halkın görüş, öneri ve onayına sunulmuş olan 3 proje hakkında Ticaret ve Sanayi odası Meclis toplantı salonunda Ticaret ve Sanayi odası, Ticaret Borsası ve Meslek odaları, Keşan’daki tüm mühendislerle ve Mahalle Muhtarları ile yaptığımız ön toplantılar ve halka açık geniş katılımlı toplantıda ortaya çıkan sonuçlar;
1 – İki ve üç nolu projeler AVM görüntüsü verdiğinden ve doğal dokuyu bozma özelliği taşıdıklarından dolayı uygun bulunmamışlardır.
2 – Bir nolu proje genel kabul görmüştür. Adına uygun meydan projesi olarak tanımlanmıştır.
Bir nolu proje üzerine sunulan görüşler ve yapılan öneriler;
• Atatürk Orta Okulu tarafında bir anfi tiyatro olmalı,
• Kent Müzesi ve kent kütüphanesi alanda yer almalı,
• Altı iki kat otopark veya bir kat otopark bir kat kapalı çarşı, üstü meydan olmalı,
• Sanat köşesi olmalı
• İhtiyaca göre kafeterya olmalı,
• Alan beton yığınından çok ahşap tarzı otantik bir görünümde olabilir,
• Estetik yönüne özen gösterilmeli,
• İsmet İnönü cad. Dr.Tayyip Akalın Cad. Kazım Karabekir Cad. Tekel Meydanı, Demirciler Cad. kapsanacak şekilde çarşı merkezinin yayalaştırılması, Yeni Pazar Yeri ile Kent Meydanı bütünlüklü düşünülmeli,
• Atatürk Parkındaki doğal yapı korunmalı,
• Meydanın uygun noktasında şehri sembolize edecek anıt veya heykel düşünülmeli,
• Mevcut Belediye binasının yerine alta inilerek iki kat otopark, zemine işyerleri,birinci ve ikinci katlara bürolar, diğer katlar Hotel olarak düşünülebilir,
• Köy garajındaki Petrol Ofisi mutlak kaldırılmalı,
• Yöresel ürün satış noktası olmalı,

 

 

Bir yorum bırakın